0
 • DE
 • EN
 • FR
 • International Database and Gallery of Structures

Advertisement

Moisture Changing Tendencies in Walls Additionally Insulated From the Inside/Drėgnumo kitimo tendencijos atttvarose, papildomai apšiltintose iš vidinės pusės

Author(s):
Medium: journal article
Language(s): Latvian
Published in: Journal of Civil Engineering and Management, , n. 3, v. 4
Page(s): 214-218
DOI: 10.3846/13921525.1998.10531407
Abstract:

Drėgmės ir šilumos pokyčiai, vykstantys atitvaroje, tarpusavyje susiję ir laikui bėgant kinta. Mūsų šalies klimato sąlygomis temperatūros šiltinamosios medžiagos ir atitvaros sąlytyje gali būti teigiamos ir neigiamos. Išorinėje sienoje, apšiltintoje iš vidaus su garo izoliacija, drėgmė gali pasišalinti tik per išorinę atitvaros pusę. Todėl vasaros metu pastebimas atvirkštinis procesas, kai sąlytyje su garo izoliacija padidėja mineralinės vatos drėgnumas ir gali atsirasti trumpalaikis kondensatas. Šiltinamojoje konstrukcijoje be garo izoliacijos pastebimas didesnis drėgnumas ir gali trumpai atsirasti kondenato. Tikimybė atsirasti kondensatui dviejų medžiagų sandūroje sumažeja, atitvarą apšiltinus iš vidaus plonesniu šiltinamosios medžiagos sluoksniu. Priešingai konstrukcijai su garo izoliacija, šia džiūvimas vyksta į abi puses. Geriausias efektas atitvaras šiltinant iš vidaus gaunamas, kada šiltinamosios medžiagos storis per visą šiltinamos atitvaros perimetrą yra vienodas, nes temperatūrinių laukų išsidėstymas tolygesnis. Apie garo izoliacijos būtinumą turi būti sprendžiama atlikus apšiltintos atitvaros konstrukcijos šiluminius-drėgminius balanso apskaičiavimus.

Copyright: © 1998 The Author(s). Published by VGTU Press.
License:

This creative work has been published under the Creative Commons Attribution 4.0 International (CC-BY 4.0) license which allows copying, and redistribution as well as adaptation of the original work provided appropriate credit is given to the original author and the conditions of the license are met.

 • About this
  data sheet
 • Reference-ID
  10363831
 • Published on:
  12/08/2019
 • Last updated on:
  02/06/2021