0
 • DE
 • EN
 • FR
 • Base de données et galerie internationale d'ouvrages d'art et du génie civil

Publicité

Moisture Changing Tendencies in Walls Additionally Insulated From the Inside/Drėgnumo kitimo tendencijos atttvarose, papildomai apšiltintose iš vidinės pusės

Auteur(s):
Médium: article de revue
Langue(s): letton
Publié dans: Journal of Civil Engineering and Management, , n. 3, v. 4
Page(s): 214-218
DOI: 10.3846/13921525.1998.10531407
Abstrait:

Drėgmės ir šilumos pokyčiai, vykstantys atitvaroje, tarpusavyje susiję ir laikui bėgant kinta. Mūsų šalies klimato sąlygomis temperatūros šiltinamosios medžiagos ir atitvaros sąlytyje gali būti teigiamos ir neigiamos. Išorinėje sienoje, apšiltintoje iš vidaus su garo izoliacija, drėgmė gali pasišalinti tik per išorinę atitvaros pusę. Todėl vasaros metu pastebimas atvirkštinis procesas, kai sąlytyje su garo izoliacija padidėja mineralinės vatos drėgnumas ir gali atsirasti trumpalaikis kondensatas. Šiltinamojoje konstrukcijoje be garo izoliacijos pastebimas didesnis drėgnumas ir gali trumpai atsirasti kondenato. Tikimybė atsirasti kondensatui dviejų medžiagų sandūroje sumažeja, atitvarą apšiltinus iš vidaus plonesniu šiltinamosios medžiagos sluoksniu. Priešingai konstrukcijai su garo izoliacija, šia džiūvimas vyksta į abi puses. Geriausias efektas atitvaras šiltinant iš vidaus gaunamas, kada šiltinamosios medžiagos storis per visą šiltinamos atitvaros perimetrą yra vienodas, nes temperatūrinių laukų išsidėstymas tolygesnis. Apie garo izoliacijos būtinumą turi būti sprendžiama atlikus apšiltintos atitvaros konstrukcijos šiluminius-drėgminius balanso apskaičiavimus.

Copyright: © 1998 The Author(s). Published by VGTU Press.
License:

Cette oeuvre a été publiée sous la license Creative Commons Attribution 4.0 (CC-BY 4.0). Il est autorisé de partager et adapter l'oeuvre tant que l'auteur est crédité et la license est indiquée (avec le lien ci-dessus). Vous devez aussi indiquer si des changements on été fait vis-à-vis de l'original.

 • Informations
  sur cette fiche
 • Reference-ID
  10363831
 • Publié(e) le:
  12.08.2019
 • Modifié(e) le:
  02.06.2021