0
 • DE
 • EN
 • FR
 • International Database and Gallery of Structures

Advertisement

Adaptation of Standard Information on Cranes to the Requirements of an Expert System/Įprastinės informacijos apie kranus pritaikymas ekspertų sistemos reikalavimams

Author(s):

Medium: journal article
Language(s): Latvian
Published in: Journal of Civil Engineering and Management, , n. 4, v. 4
Page(s): 297-303
DOI: 10.3846/13921525.1998.10531421
Abstract:

Svarbus ekspertų sistemos uždavinys, susijęs su monolitinės statybos projektavimu, yra tinkamai pasirinkti kranus. Pagal apibrėžimą bet kuri ekspertų sistema turi būti patikimas vadovo pagalbininkas, todėl reikia atsižvelgti į tokius dalykus, kaip diagramų, nomogramų, lentelių ir normų naudojimą. Kompiuterinė technika kelia tam tikrus reikalavimus, pavyzdžiui, duomenys turi būti visapusiški, vienodai pateikti ir tinkamai transformuoti, kad galėtų būti efektyviai naudojami. Šiame straipsnyje aptariama keletas problemų, susijusių su duomenų gavimu ir jų pritaikymu turimos sistemos specifikai. Svarstoma, kaip pateikti kranų keliamosios galios skirtumus ir didžiausią aukštį, kurį gali pasiekti krano kubilai, keliantys betoną. Analizuojama keletas būdų, kaip saugoti tokią informaciją (lenteles, funkcijas ir kt.) ir pateikiami keli pavyždziai Paskalio kalba. Parodoma, kaip taikyti programą DERIVE, kai norima gauti kai kurių algebros funkcijų aprasymą. Be to, pažymima, kad detalesnis šios problemos nagrinėjimas gali atskleisti netikėtų dalykų (pvz., krano strėlė apskritimo lanku nejuda).

Copyright: © 1998 The Author(s). Published by VGTU Press.
License:

This creative work has been published under the Creative Commons Attribution 4.0 International (CC-BY 4.0) license which allows copying, and redistribution as well as adaptation of the original work provided appropriate credit is given to the original author and the conditions of the license are met.

 • About this
  data sheet
 • Reference-ID
  10363813
 • Published on:
  12/08/2019
 • Last updated on:
  02/06/2021