0
  • DE
  • EN
  • FR
  • Base de données et galerie internationale d'ouvrages d'art et du génie civil

Publicité

Autonomiczne mikrodomy jako instrument mitygacji problemów związanych z migracją klimatyczną – diagnoza szans i zagrożeń dla przestrzeni antropogenicznej

Auteur(s): (Sopocka Szkoła Wyższa)
Médium: article de revue
Langue(s): polonais
Publié dans: Builder, , n. 6, v. 275
Page(s): 54-57
DOI: 10.5604/01.3001.0014.1379
Abstrait:

Niemal w każdym zakątku na świecie rozpoczyna się walka ze zmianami klimatu, a zaangażowanie lokalnych społeczności w ratowanie środowiska naturalnego widocznie rośnie. O ile stan środowiska jest częścią toczącej się obecnie naukowej debaty, a jego wpływ na cywilizację jest szeroko opisywany, o tyle pomijane są zupełnie kwestie uchodźctwa klimatycznego, ważne ze względu na funkcjonowanie w przyszłości miast obciążonych dodatkową liczbą nowych użytkowników. Należy zwrócić uwagę, że ruchy migracyjne, z którymi borykała się Europa w ostatnich latach, miały charakter krótkotrwały w ujęciu urbanistyki i specyfiki miast. Prognozowane migracje klimatyczne będą natomiast czynnikiem generującym transformację przestrzeni o charakterze stałym, co oznacza, że przedeBUILDER I CZERWIEC 2020 55 BUILDER SCIENCE I MIKRODOMY – ARCHITEKTURA MOBILNA W ASPEKCIE MIGRACJI KLIMATYCZNYCHfiniowaniu powinna ulec polityka przestrzenna. Celem artykułu jest zdefiniowanie potencjalnych zagrożeń w funkcjonowaniu tkanki miejskiej związanych z prognozowanymi migracjami klimatycznymi i pokazanie potencjalnego rozwiązania w postaci mikrodomów, mając na uwadze fakt, że już obecnie zdolność do kompensacji skutków zdarzeń ekstremalnych w wielu miastach ma charakter raczej potencjalny niż faktyczny.

Structurae ne peut pas vous offrir cette publication en texte intégral pour l'instant. Le texte intégral est accessible chez l'éditeur. DOI: 10.5604/01.3001.0014.1379.
  • Informations
    sur cette fiche
  • Reference-ID
    10704949
  • Publié(e) le:
    19.02.2023
  • Modifié(e) le:
    21.03.2023
 
Structurae coopère avec
International Association for Bridge and Structural Engineering (IABSE)
e-mosty Magazine
e-BrIM Magazine