0
  • DE
  • EN
  • FR
  • Base de données et galerie internationale d'ouvrages d'art et du génie civil

Publicité

Optimization of the Power and Control Parameters of Hvac Systems in Condition of the Unsteady Duties/Šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų galios ir valdymo parametrų optimizavimas nestacionaraus režimo sąlygomis

Auteur(s):


Médium: article de revue
Langue(s): letton
Publié dans: Journal of Civil Engineering and Management, , n. 3, v. 4
Page(s): 202-205
DOI: 10.3846/13921525.1998.10531405
Abstrait:

Kaip žinia, pagrindinis šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų—mikroklimato kondicionavimo sistemų (MKS)—specialistų uždavinys yra reikiamų mikroklimato parametrų užtikrinimas patalpos darbo zonoje minimaliomis materialinėmis ir energetinėmis sąnaudomis. Ypač svarbi ši problema kylant MKS ekonomiškumo ir nustatytų aplinkos parametrų užtikrinimo reikalavimams esant kintamiems vidiniams ir išoriniams poveikiams. Tai reikalauja naujo požiūrio į MKS sistemų skaičiavimą, projektavimą, eksploatavimą ir automatinį reguliavimą. Siekiant sumažinti maksimalią MKS galią perspektyvu kompleksiškai nagrinėti dinaminius procesus, vykstančius patalpoje, mikroklimato kondicionavimo sistemoje ir automatinio reguliavimo sistemoje (ARS). Be to, siejant minėtų objektų dinamines charaktristikas į veiningą sistemą reguliaraus režimo sąlygomis pasirinktai tempetatūrinei aplinkai palaikyti, iš dalies galima išnaudoti patalpos savąjį šiluminį pastovumą. Pasiūlyta metodika, kurioje daroma prielaida, kad bendras sistemos “patalpa—MKS—ARS” šiluminis pastovumas susideda iš patalpos šiluminio pastovumo rodiklio ir ARS valdančio poveikio, dėl ko MKS turi kompensuoti tik dalį šilumos poveikių patalpoje. Ši dalis išreiškiama poveikių amplitude ir apibendrintu kintančių šilumos išsiskyrimų koeficientu. Pateikta MKS galios ir ARS parametrų optimizavimo metodika, įvertinanti pagrindinius faktorius, darančius įtaką nestacionariam patalpos šilumos režimui, yra pakankamai paprasta. Ji gali būti taikoma principiniams MKS sprendimams palyginti.

Copyright: © 1998 The Author(s). Published by VGTU Press.
License:

Cette oeuvre a été publiée sous la license Creative Commons Attribution 4.0 (CC-BY 4.0). Il est autorisé de partager et adapter l'oeuvre tant que l'auteur est crédité et la license est indiquée (avec le lien ci-dessus). Vous devez aussi indiquer si des changements on été fait vis-à-vis de l'original.

  • Informations
    sur cette fiche
  • Reference-ID
    10363829
  • Publié(e) le:
    12.08.2019
  • Modifié(e) le:
    02.06.2021
 
Structurae coopère avec
International Association for Bridge and Structural Engineering (IABSE)
e-mosty Magazine
e-BrIM Magazine